PL054-6-40-01L
Part No
PL054-6-40-01L
Description
TEM 40X40X3.91
Stock
44
Current - Max :
6 A
Delta Tmax @ Th :
66°C @ 27°C
Features :
Lead Wires, Lapped
Height :
3.91mm
Operating Temperature :
85°C
Qmax @ Th :
54.0W @ 27°C
Resistance :
2.24 Ohms
Size / Dimension :
Square - 40.01mm L x 40.01mm W
Voltage - Max :
14.7 V
Datasheets
PL054-6-40-01L
  • CUI Devices
    PELTIER MOD 15 X 4MM 6.0A INP
  • CUI Devices
    PELTIER MOD 15 X 3.3MM 6.0A INP
    PELTIER MOD 20 X 3.3MM 6.0A INP
    PELTIER MOD 20 X 3.8MM 3.0A INP
    PELTIER, 30 X 15 X 3.6 MM, 3.9 A
    PELTIER MOD 30 X 3.3MM 6.0A INP
    PELTIER, 20 X 20 X 3.1 MM, 6 A,
    TEM 23.5X23.5X3.33MM
    TEM 12.19X5.99X1.65MM
    PELTIER MOD 40 X 3.8MM 8.5A INP