ATS-TEC30-36-017
Part No
ATS-TEC30-36-017
Description
TEC MODULE, 30X30X3.6
Current - Max :
3 A
Delta Tmax @ Th :
68°C @ 27°C
Height :
3.60mm
Qmax @ Th :
26.7W @ 27°C
Resistance :
3.42 Ohms
Size / Dimension :
Square - 30.00mm L x 30.00mm W
Voltage - Max :
15.4 V
Datasheets
ATS-TEC30-36-017
    HEATSINK PEM SPRING AND SCREWS
    HEATSINK SS SPRING 4.11MM
    HEATSINK SS SPRING 3.66MM
Catalog related products
  • CUI Devices
    PELTIER MOD 15 X 4MM 6.0A INP
  • CUI Devices
    PELTIER MOD 15 X 3.3MM 6.0A INP
    PELTIER MOD 20 X 3.3MM 6.0A INP
    PELTIER MOD 20 X 3.8MM 3.0A INP
    PELTIER, 30 X 15 X 3.6 MM, 3.9 A
    PELTIER MOD 30 X 3.3MM 6.0A INP
    PELTIER, 20 X 20 X 3.1 MM, 6 A,
    TEM 12.19X5.99X1.65MM
    PELTIER MOD 40 X 3.8MM 8.5A INP