55PC0111-24-0
Part No
55PC0111-24-0
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 600V BLACK
Manufacturer :
Conductor Material :
Copper, Tinned
Conductor Strand :
19/36
Jacket Color :
Black
Length :
Operating Temperature :
150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
24 AWG
Datasheets
55PC0111-24-0
Manufacturer related products
    FIBER OPTIC CBL MTP-MTP 3M
    PROTECT SLV HEATSHNK 25.4MMX65MM
    SEALING SLEEVE 0.025-0.085" WIRE
    SEALING SLEEVE 0.150" WIRE