55A7113-16-6
Part No
55A7113-16-6
Description
HOOK-UP STRND 16AWG 600V BLUE
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Material :
Copper, Bare
Conductor Strand :
19/29
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
16 AWG
Datasheets
55A7113-16-6
    SEALING SLEEVE 0.025-0.085" WIRE
    SEALING SLEEVE 0.150" WIRE