55PC0212-20-9CS2603
Part No
55PC0212-20-9CS2603
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 600V WHITE
Manufacturer :
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/32
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG
Datasheets
55PC0212-20-9CS2603
Manufacturer related products
    OEC GRS1132M CARD GUIDE L=110 MM
    OEC G6030 CARD GUIDE 64MM