55A0812-20-3
Part No
55A0812-20-3
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 600V ORANGE
Manufacturer :
Cable Type :
Hook-Up
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Orange
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG
Datasheets
55A0812-20-3
Manufacturer related products
    OEC GRS1132M CARD GUIDE L=110 MM
    OEC G6030 CARD GUIDE 64MM