55A0112-14-1
Part No
55A0112-14-1
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Description
HOOK-UP STRND 14AWG 600V BROWN
Manufacturer :
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/27
Jacket Color :
Brown
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
14 AWG
Datasheets
55A0112-14-1
Manufacturer related products
    OEC GRS1132M CARD GUIDE L=110 MM
    OEC G6030 CARD GUIDE 64MM