55A0812-20-96CS2654
Part No
55A0812-20-96CS2654
Manufacturer
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description
HOOK-UP DL STRND 20AWG WHT/BLU
Manufacturer :
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Strand :
19/32
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket Color :
White, Blue Stripe
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG
Datasheets
55A0812-20-96CS2654
Manufacturer related products
    FIBER OPTIC CBL MTP-MTP 3M
    PROTECT SLV HEATSHNK 25.4MMX65MM
    SEALING SLEEVE 0.025-0.085" WIRE
    SEALING SLEEVE 0.150" WIRE