55A0813-14-9
Part No
55A0813-14-9
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 14AWG WHT
Conductor Material :
Copper, Nickel Coated
Conductor Strand :
19/27
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
14 AWG
Datasheets
55A0813-14-9
    SEALING SLEEVE 0.025-0.085" WIRE
    SEALING SLEEVE 0.150" WIRE