55PC0213-14-9
Part No
55PC0213-14-9
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 14AWG WHT
Cable Type :
Hook-Up, Dual Wall
Conductor Material :
Copper, Nickel Coated
Conductor Strand :
19/27
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
200°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
14 AWG
Datasheets
55PC0213-14-9
    SEALING SLEEVE 0.025-0.085" WIRE
    SEALING SLEEVE 0.150" WIRE