55A0112-18-6
Part No
55A0112-18-6
Description
HOOK-UP STRND 18AWG 600V BLUE
Conductor Strand :
19/30
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
Blue
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
18 AWG
Datasheets
55A0112-18-6
    SEALING SLEEVE 0.025-0.085" WIRE
    SEALING SLEEVE 0.150" WIRE