55A0812-22-9
Part No
55A0812-22-9
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 22AWG WHT
Conductor Material :
Copper, Silver Coated
Conductor Strand :
19/34
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
White
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
22 AWG
Datasheets
55A0812-22-9
    SEALING SLEEVE 0.025-0.085" WIRE
    SEALING SLEEVE 0.150" WIRE