55A0112-20-94
Part No
55A0112-20-94
Description
HOOK-UP STRND 20AWG 600V WHT/YEL
Conductor Strand :
19/32
Jacket (Insulation) Thickness :
Jacket Color :
White, Yellow Stripe
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C
Voltage :
600V
Wire Gauge :
20 AWG
Datasheets
55A0112-20-94
    SEALING SLEEVE 0.025-0.085" WIRE
    SEALING SLEEVE 0.150" WIRE