55A0813-10-0
Part No
55A0813-10-0
Description
HOOK-UP DL WALL STRND 10AWG BLK
Conductor Material :
Copper, Nickel Coated
Conductor Strand :
37/26
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket Color :
Black
Length :
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Product Status :
Active
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
10 AWG
Datasheets
55A0813-10-0
    SEALING SLEEVE 0.025-0.085" WIRE
    SEALING SLEEVE 0.150" WIRE