55A0816-26-9
Part No
55A0816-26-9
Description
HOOK-UP DL STRND 26AWG WHT 25'
Conductor Material :
Copper Alloy, Nickel Coated
Conductor Strand :
19/38
Features :
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Jacket Color :
White
Operating Temperature :
-65°C ~ 200°C
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Voltage :
600V
Wire Gauge :
26 AWG
Datasheets
55A0816-26-9
    SEALING SLEEVE 0.025-0.085" WIRE
    SEALING SLEEVE 0.150" WIRE