SRF1280A-100M
Part No
SRF1280A-100M
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
Current Rating - Parallel :
6.04 A
Current Rating - Series :
3.02 A
Current Saturation - Parallel :
11.2 A
Current Saturation - Series :
5.6 A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
24.1mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
92.1mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
10 µH
Inductance - Connected In Series :
40 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Datasheets
SRF1280A-100M
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD