PM3602-33-RC
Part No
PM3602-33-RC
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 33UH SMD
Stock
400
Current Rating - Parallel :
980 mA
Current Rating - Series :
490 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel :
140mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
560mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
33 µH
Inductance - Connected In Series :
132 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Tolerance :
±20%
Datasheets
PM3602-33-RC
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD