SRF1280-3R3Y
Part No
SRF1280-3R3Y
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 3.3UH SMD
Stock
835
Current Rating - Parallel :
10.4 A
Current Rating - Series :
5.23 A
Current Saturation - Parallel :
21.5 A
Current Saturation - Series :
10.8 A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
11mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
40mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
3.3 µH
Inductance - Connected In Series :
13.2 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±30%
Datasheets
SRF1280-3R3Y
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD