SRF0703-820M
Part No
SRF0703-820M
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 82UH SMD
Stock
400
Current Rating - Parallel :
860 mA
Current Rating - Series :
430 mA
Current Saturation - Parallel :
890 mA
Current Saturation - Series :
440 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel :
610mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
2.28Ohm Max
Inductance - Connected In Parallel :
82 µH
Inductance - Connected In Series :
328 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
SRF0703-820M
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD