SRF1280-151M
Part No
SRF1280-151M
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 150UH SMD
Stock
382
Current Rating - Parallel :
1.59 A
Current Rating - Series :
796 mA
Current Saturation - Parallel :
3.01 A
Current Saturation - Series :
1.51 A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
261mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
1.013Ohm Max
Inductance - Connected In Parallel :
150 µH
Inductance - Connected In Series :
600 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
SRF1280-151M
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD