SRF1280-1R5Y
Part No
SRF1280-1R5Y
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 1.5UH SMD
Current Rating - Parallel :
13.5 A
Current Rating - Series :
6.77 A
Current Saturation - Parallel :
31.1 A
Current Saturation - Series :
15.6 A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
7.6mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
30.6mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
1.5 µH
Inductance - Connected In Series :
6 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±30%
Datasheets
SRF1280-1R5Y
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD