SRF0703A-331M
Part No
SRF0703A-331M
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 330UH SMD
Current Rating - Parallel :
420 mA
Current Rating - Series :
211 mA
Current Saturation - Parallel :
440 mA
Current Saturation - Series :
220 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel :
2.16Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
8.25Ohm Max
Inductance - Connected In Parallel :
330 µH
Inductance - Connected In Series :
1.335 mH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±20%
Datasheets
SRF0703A-331M
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD