CTX300-3-R
Part No
CTX300-3-R
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 301.06UH SMD
Current Rating - Parallel :
400 mA
Current Rating - Series :
200 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel :
951mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
3.083Ohm Max
Inductance - Connected In Parallel :
301.06 µH
Inductance - Connected In Series :
1.2 mH
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Active
Tolerance :
±20%
Datasheets
CTX300-3-R
Catalog related products
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD