CTDRQ127F-8R2N
Part No
CTDRQ127F-8R2N
Description
8.2UH SMD DUAL INDUCTR/TRANSFRMR
Current Rating - Parallel :
6.32 A
Current Rating - Series :
3.16 A
Current Saturation - Parallel :
12.2 A
Current Saturation - Series :
6.09 A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
19.1mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
71.4mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
8.2 µH
Inductance - Connected In Series :
35.44 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±30%
Datasheets
CTDRQ127F-8R2N
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD