CTDRQ127F-681M
Part No
CTDRQ127F-681M
Description
680UH SMD DUAL INDUCTR/TRANSFRMR
Current Rating - Parallel :
760 mA
Current Rating - Series :
380 mA
Current Saturation - Parallel :
1.39 A
Current Saturation - Series :
697 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel :
1.296Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
4.888Ohm Max
Inductance - Connected In Parallel :
680 µH
Inductance - Connected In Series :
2.707 mH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
CTDRQ127F-681M
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD