CTDRQ127F-4R7N
Part No
CTDRQ127F-4R7N
Description
4.7UH SMD DUAL INDUCTR/TRANSFRMR
Current Rating - Parallel :
8.25 A
Current Rating - Series :
4.13 A
Current Saturation - Parallel :
16.5 A
Current Saturation - Series :
8.24 A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
13.5mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
50mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
4.7 µH
Inductance - Connected In Series :
19.36 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±30%
Datasheets
CTDRQ127F-4R7N
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD