CTCTXF300-2P
Part No
CTCTXF300-2P
Description
300.42 UH 20% SMD TOROID CMC
Current Rating - Parallel :
420 mA
Current Rating - Series :
210 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel :
1.176Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
4.703Ohm Max
Inductance - Connected In Parallel :
300.42 µH
Inductance - Connected In Series :
1.2017 mH
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
CTCTXF300-2P
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD