PM3604-15-B-RC
Part No
PM3604-15-B-RC
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 15UH SMD
Current Rating - Parallel :
2.2 A
Current Rating - Series :
1.1 A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
41mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
160mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
15 µH
Inductance - Connected In Series :
60 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
PM3604-15-B-RC
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD