PM3604-25-B-RC
Part No
PM3604-25-B-RC
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 25UH SMD
Current Rating - Parallel :
1.91 A
Current Rating - Series :
960 mA
DC Resistance (DCR) - Parallel :
54mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
220mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
25 µH
Inductance - Connected In Series :
100 µH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Tolerance :
±20%
Datasheets
PM3604-25-B-RC
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD