PF0553.104NLT
Part No
PF0553.104NLT
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 100UH SMD
Current Rating - Parallel :
1.9 A
Current Rating - Series :
970 mA
Current Saturation - Parallel :
3.6 A
Current Saturation - Series :
1.8 A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
160mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
650mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
100 µH
Inductance - Connected In Series :
400 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
PF0553.104NLT
Manufacturer related products
    CBL ASSY RP-SMA-UMCC 6"
    CBL ASSY SMA-UMCC JACK-I-PEX 3"
    CABLE ASSY 6" SMA FM TO I-PEX
    CBL ASSY RP-SMA-UMCC 3"
    CBL ASSY SMA-UMCC JACK-I-PEX 9"
Catalog related products
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD