PF0553.154NLT
Part No
PF0553.154NLT
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 150UH SMD
Current Rating - Parallel :
1.6 A
Current Rating - Series :
780 mA
Current Saturation - Parallel :
3 A
Current Saturation - Series :
1.5 A
DC Resistance (DCR) - Parallel :
250mOhm Max
DC Resistance (DCR) - Series :
990mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
150 µH
Inductance - Connected In Series :
600 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
PF0553.154NLT
Manufacturer related products
    CBL ASSY RP-SMA-UMCC 6"
    CBL ASSY SMA-UMCC JACK-I-PEX 3"
    CABLE ASSY 6" SMA FM TO I-PEX
    CBL ASSY RP-SMA-UMCC 3"
    CBL ASSY SMA-UMCC JACK-I-PEX 9"
Catalog related products
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10.3UH SMD
  • Eaton-Electronics Division
    INDUCT ARRAY 2 COIL 16.09UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.422UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
  • Bourns, Inc.
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 300UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD
    INDUCT ARRAY 2 COIL 2.831UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD
  • Würth Elektronik
    INDUCT ARRAY 2 COIL 10UH SMD