NLCV32T-1R0M-PF
Part No
NLCV32T-1R0M-PF
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 1UH 1A 78 MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1 A
DC Resistance (DCR) :
78mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Inductance :
1 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
10 @ 7.96MHz
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
1210
Tolerance :
±20%