NRH3012T4R7MN
Part No
NRH3012T4R7MN
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Description
FIXED IND 4.7UH 1.06A 156MOHM SM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1A
Current Rating (Amps) :
1.06 A
DC Resistance (DCR) :
156mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%