BRL3225T100K
Part No
BRL3225T100K
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Description
FIXED IND 10UH 700MA 420MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
900mA
Current Rating (Amps) :
700 mA
DC Resistance (DCR) :
420mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
70MHz
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
1210
Tolerance :
±10%