VLS3012ET-2R2M
Part No
VLS3012ET-2R2M
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 2.2UH 1.35A 96MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.35A
Current Rating (Amps) :
1.35 A
DC Resistance (DCR) :
96mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Not For New Designs
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%