VLS201612CX-100M-1
Part No
VLS201612CX-100M-1
Description
FIXED IND 10UH 770MA 540MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
610mA
Current Rating (Amps) :
770 mA
DC Resistance (DCR) :
540mOhm Max
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Tolerance :
±20%