VLS201612CX-4R7M-1
Part No
VLS201612CX-4R7M-1
Description
FIXED IND 4.7UH 1.12A 252MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
880mA
Current Rating (Amps) :
1.12 A
DC Resistance (DCR) :
252mOhm Max
Inductance :
4.7 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Tolerance :
±20%