VLS6045EX-6R8M
Part No
VLS6045EX-6R8M
Description
FIXED IND 6.8UH 3.6A 47 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
4.7A
Current Rating (Amps) :
3.6 A
DC Resistance (DCR) :
36mOhm
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Product Status :
Active
Tolerance :
±20%