B82422H1222K000
Part No
B82422H1222K000
Manufacturer
EPCOS (TDK)
Description
FIXED IND 2.2UH 800MA 160MOHM SM
Manufacturer :
EPCOS (TDK)
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
800 mA
DC Resistance (DCR) :
160mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
90MHz
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
7.96 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2-SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Q @ Freq :
10 @ 2.52MHz
Ratings :
AEC-Q200
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±10%