CDRH6D28NP-3R0NC
Part No
CDRH6D28NP-3R0NC
Manufacturer
Sumida Corporation
Description
FIXED IND 3UH 3A 24 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
3 A
DC Resistance (DCR) :
24mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
3 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±30%