CR75NP-470KC
Part No
CR75NP-470KC
Manufacturer
Sumida Corporation
Description
FIXED IND 47UH 1.1A 180 MOHM SMD
Manufacturer :
Sumida Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
1.1 A
DC Resistance (DCR) :
180mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Inductance :
47 µH
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%