B82462G4104M000
Part No
B82462G4104M000
Description
FIXED IND 100UH 530MA 580MOHM SM
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
420mA
Current Rating (Amps) :
530 mA
DC Resistance (DCR) :
580mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%