ASMPH-0603-2R2M-T
Part No
ASMPH-0603-2R2M-T
Manufacturer
Abracon
Description
FIXED IND 2.2UH 850MA 300MOHM SM
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
300mA
Current Rating (Amps) :
850 mA
DC Resistance (DCR) :
300mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Inductance :
2.2 µH
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±20%