AISC-0603F-100J-T
Part No
AISC-0603F-100J-T
Manufacturer
Abracon
Description
FIXED IND 10UH 100MA 5 OHM SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
100 mA
DC Resistance (DCR) :
5Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
2.5 MHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±5%