AIAP-01-222K-T
Part No
AIAP-01-222K-T
Manufacturer
Abracon
Description
FIXED IND 2.2MH 100MA 19 OHM TH
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Current Rating (Amps) :
100 mA
DC Resistance (DCR) :
19Ohm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
640kHz
Height - Seated (Max) :
Inductance :
2.2 mH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Material - Core :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Axial
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±10%