ASPI-4030S-101M-T
Part No
ASPI-4030S-101M-T
Description
FIXED IND 100UH 450MA 1.15OHM SM
Current - Saturation (Isat) :
600mA
Current Rating (Amps) :
450 mA
DC Resistance (DCR) :
1.15Ohm
Features :
Frequency - Self Resonant :
5.6MHz
Inductance :
100 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%