ASPI-4030S-330M-T
Part No
ASPI-4030S-330M-T
Description
FIXED IND 33UH 840MA 330MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.1A
Current Rating (Amps) :
840 mA
DC Resistance (DCR) :
330mOhm
Features :
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Inductance :
33 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%