ASPI-0418FS-6R8M-T3
Part No
ASPI-0418FS-6R8M-T3
Manufacturer
Abracon
Description
FIXED IND 6.8UH 1.5A 98 MOHM SMD
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.6A
Current Rating (Amps) :
1.45 A
DC Resistance (DCR) :
118mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Inductance :
6.8 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 120°C
Package / Case :
Nonstandard
Product Status :
Active
Q @ Freq :
Ratings :
Shielding :
Shielded
Supplier Device Package :
Tolerance :
±20%