TYS8040100M-10
Part No
TYS8040100M-10
Description
FIXED IND 10UH 3.3A 29 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
3.6A
Current Rating (Amps) :
3.3 A
DC Resistance (DCR) :
29mOhm Max
Features :
Frequency - Self Resonant :
15MHz
Inductance :
10 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Type :
Datasheets
TYS8040100M-10
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB