ETQ-P4M220KVC
Part No
ETQ-P4M220KVC
Description
FIXED IND 22UH 5A 66 MOHM SMD
Current - Saturation (Isat) :
7.4A
Current Rating (Amps) :
5 A
DC Resistance (DCR) :
66mOhm Max
Inductance :
22 µH
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Tolerance :
±20%